TAIZĒ OGRES EV.LUT. DRAUDZĒ (Iesūtīts: 2017.01.13 23:52 (37))

2016. gada nogalē, no 28. decembra līdz 1. janvārim, Latvija bija pilna ar jauniešu smiekliem un rosību, jo šajā laikā Rīgā ieradās apmēram 15 000 jauniešu no visas pasaules, lai tiktos kristīgās Taizé kopienas organizētā Uzticības svētceļojumā. Arī mūsu baznīcas un draudzes durvis bija atvērtas šiem jauniešiem. Mūsu draudze parūpējās par 150 jauniešiem, kuri bija ieradušies no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Horvātijas, Francijas un Ukrainas, noorganizējot naktsmājas pie viesģimenēm, rīta lūgšanas un diskusijas un Jaunā gada sagaidīšanu.
Katru rītu plkst. 08:00 mūsu baznīcu piepildīja jaunieši, kopīgi vienojās rīta lūgšanā un sarunās mazajās grupās, lai pēc tam dotos uz Rīgu – uz izstāžu zāli ‘’Ķīpsala’’ vai “Arēna Rīga”, lai jau daudz kuplākā pulkā vienotos lūgšanās par mieru Latvijā un pasaulē. Visu dienu pavadījuši Rīgā, lūgšanās un citos svētceļniekiem paredzētos pasākumos, vakaros jaunieši atgriezās Ogrē savās viesģimenēs.
Arī vecgada vakaru un Jauno gadu šie 150 jaunieši sagaidīja mūsu draudzē. Šajā vakarā viņi atgriezās no Rīgas, lai plkst.23:00 tiktos mūsu baznīcā uz lūgšanu stundu. Vien pāris minūtes pirms pusnakts un salūtu krāšņuma jaunieši, katrs ar baltu svecīti rokās, devās ārā no baznīcas, lai šo sveci iznestu kā miera gaismu un iedegtu to ap mūsu baznīcu un arī mūsu pilsētā. Pēc patīkami pavadīta vecā gada sākās Jaunā gada svinības draudzes mājā un auto stāvlaukumā iepretim mūsu baznīcai. Katrai valstij bija jāsagatavo kāda dziesma, deja vai rotaļa, kas iepazīstinātu pārējos ar savu valsti. Pirmie drosmīgie bija horvāti, franči un ukraiņi, kuri visiem pazīstamās dziesmas, kā, piemēram, ‘’Champs Elysées’’ vai ‘’Ты ж мэнэ пидманула’’, dziedāja no draudzes nama balkona, sniedzot priekšnesumu piepildītajā baznīcas pagalmā stāvošajiem klausītājiem. Pēc dziesmām visi devās uz ‘’deju placi’’ (tobrīd vēl neaizsalušo slidotavu), lai vienotos dažādu tautu deju soļos un spēlēs. Protams, neiztika bez poļu polonēzes un lietuviešu Oira, latviešu Plaukstiņpolkas un citu tautu dejām un spēlēm.
1. janvāra rītā jaunieši bija aicināti uz mūsu draudzes ģimeņu dievkalpojumu. Jaunieši izrādīja patīkamu pārsteigumu par mūsu dievkalpojuma norisi un pat ķēra rokās telefonus un kameras, lai to iemūžinātu. Pēc dievkalpojuma katras valsts pārstāvis uzrunāja draudzi ar pāris pateicības vārdiem. Visi jaunieši no sirds pateicās par mūsu draudzes un viesģimeņu viesmīlību. Viens no ukraiņu puišiem pat apliecināja, ka no visām 7 Taizé jauniešu tikšanās reizēm, kurās viņš piedalījies, šī ir bijusi viņam vispatīkamākā draudzes un viesģimeņu viesmīlības dēļ. Neizpalika arī skaists paldies jeb ‘’ačiū’’ no lietuviešiem, kad viena no viņu meitenēm, aizņemoties ģitāru no mūsu slavētājiem, draudzei nodziedāja skaistu lietuviešu dzeju mūzikā.
Pēc dievkalpojuma jauniešus gaidīja viesģimenes uz kopīgām svētku pusdienām, pēc kurām diemžēl bija pienācis laiks šķirties, jo pēcpusdienā jaunieši ar autobusiem uzsāka ceļu mājup.
Šāda mēroga pasākums mūsu draudzē līdz šim vēl nebija bijis, tāpēc ir liels prieks, ka draudzes locekļu un pilsētas iedzīvotāju atsaucība un viesmīlība, kā arī jaunās piebūves telpas plašums padarīja šī pasākuma realizēšanu iespējamu.
No sirds pateicamies visiem organizatoriem, palīgiem un viesģimenēm! Lai mums svētīgs un piepildīts 2017. gads!
Dalīties ar izlasīto informāciju