21.12.2019. Koncertprogramma “Tā klusā nakts”

Dziedātājas Endijas Rezgales jaunā koncertprogramma “Tā klusā nakts” akustiskā skanējumā decembrī apceļos Latvijas skaistākos dievnamus.
Jau par tradīciju kļuvis dziedātājas Endijas Rezgales sirds aicinājums – Adventa un Ziemassvētku laikā priecēt klausītājus ar melodiskām un iemīļotām Ziemassvētku dziesmām bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas skaistākajos dievnamos visā Latvijā. Īpašā noskaņa tiks radīta kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām ērģelniecēm Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu Dižbrāļi, vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani.
Koncertprogrammas pērle – komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas dziesmu cikls “Kluss starojums” soprānam un ērģelēm, kurā izmantota Latgales sirds un dvēseles Annas Rancānes dzeja. Smeldzīgā un gaišā dzeja apvienojumā ar niansēto un smalko reģistru izvēli ļaus ieklausīties katra instrumenta skanējumā saskaņā ar lirisko Rezgales balsi. Tāpat baznīcās izskanēs klasiskās mūzikas darbi un Ziemassvētku korāļi, kā F.Šūberta “Ave Maria”, S.Franka “Panis Angelicus”, V.A.Mocarta “Ave Verum”, spiričuels “Ej, stāsti kalnos lejās” un daudzi citi.
Kā stāsta Endija: “Decembris ir pārdomu laiks par paveikto un pārdzīvoto. Laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku un atbalstu. Ik gadu programmā iekļauju gan jau iemīļotas un labi zināmas melodijas, gan atklājam klausītājam jaunus daiļdarbus. Koncertiem izvēlos sev aktuālās, uzrunājošās dziesmas, kuras manī pašā rada šo svētku sajūtu. Mana sirds gavilē, kad varu redzēt un satikt savu klausītāju, aprunāties un gūt iedvesmu.”
Skaistās balss īpašniece Endija Rezgale savas mākslinieciskās gaitas uzsāka tālajā Dienvidāfrikā. Dziedātājas repertuārā galvenokārt ir garīgā un klasiskā mūzika, dziesmas no kinofilmām un mūzikliem, kā arī latviešu komponistu dziesmas un kamermūzika. Endija kopš atgriešanās Latvijā ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs, ar savu dvēselisko un dziļi izjusto dziedājumu aizkustinot daudzu klausītāju sirdis.
Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas. Viņa sniegusi koncertus daudzās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē. Birģele ir vairāku nozīmīgu projektu vadītāja, kuru mērķis ir popularizēt un attīstīt ērģeļu kultūru.
Vīru vokālā grupa Dižbrāļi koncertē Latvijas dievnamos, pilsētu svētkos, garīgās mūzikas festivālos Lietuvā. Latvijas Simtgadei par godu sniedza 14 koncertus dažādos Latvijas dievnamos ar moto: “Par Tevi, Latvija, lūdzamies dziedot!”
Koncertu papildinās arī daudzu konkursu laureātes – vijolniece Marta Urtāne un saksofoniste Krista Fadejeva.
Anita Cinkmane – koncertmeistare. Vokālas un klavierspēles skolotāja Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi. Skolojusi jaunos mūziķus, no kuriem daudzi izvēlējušies mūziku kā savu profesiju un dzied operas un operetes teātros.
Akustiskās koncertprogrammas “Tā klusā nakts” ilgums ir 1 stunda un 10 minūtes. Baznīcas koncerta laikā tiks apkurinātas.
Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās vienu stundu pirms koncerta sākuma. Biļešu cenas EUR 10 – EUR 15. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

TĀ KLUSĀ NAKTS” 2019. gada koncertprogramma:

 • Nikolā de Grinjī (Nicolas de Grigny) 1672 – 1703/NĀC SVĒTAIS GARS / VENI CREATOR / PLEIN JEUX EN TAILLE A’
 • Sezārs Franks (César Franck) 1822 – 1890/PANIS ANGELICUS / EŅĢEĻU MAIZE
 • Andris Eniņš 1946/TĒVS MŪSU, KAS DEBESĪS
 • Rihards Dubra 1964/BEATA ES VIRGO MARIA
 • Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart) 1756-1791/AVE VERUM
 • Pjetro Alesandro Jons (Pietro Alessandro Yon) 1886 – 1943/KRISTUS BĒRNIŅŠ .GESU BAMBINO
Agneta Krilova- Bērziņa
Dziesmu cikls soprānam un ērģelēm “Kluss starojums”
 • KLUSS STAROJUMS
 • TEV STAIGĀT KLUSIŅĀM
 • TĀ KLUSĀ NAKTS

 

 • Francis Ksavers Grūbers (Franz Xaver Gruber) 1787 – 1863/KLUSA NAKTS, SVĒTA NAKTS . STILLE NACHT
 • Aivars Kalējs 1951/TOKĀTA “GODS DIEVAM AUGSTĪBĀ”
 • Rolfs Lovlands (Rolf Løvland)1955/YOU RAISE ME UP / TU MANI CEĻ
 • Endrū Loids Vebers (Andrew Lloyd Weber) 1948/PIE JESU
 • Leonīds Vīgners 1906 – 2001/SVĒTĀ NAKTS
 • Ēriks Ešenvalds 1977/AICINĀJUMS
 • Džūlija Seinija (Jule Styne) 1905 – 1994/LAI TIK SNIEG / LET IT SNOW
 • Ziemassvētku spiričuels/EJ STĀSTI KALNOS LEJĀS / GO TELL IT ON A MOUNTAIN
 • Francis Šūberts (Franz Schubert) 1797 – 1828/AVE MARIA

Dalīties ar izlasīto informāciju