Top jauni soli un krāšņas puķu dobes (Iesūtīts: 2016.10.10 10:09 (45))

Šī gada vasarā Ogres novada pašvaldība organizēja projektu konkursu „Veidojam vidi ap mums Ogrē” un konkursa uzvarētājiem piešķīra finansējumu līdz 1000 EUR vides labiekārtošanai. Arī mūsu draudze nolēma piedalīties konkursā un izstrādāja projektu „Vieta, kur uzzied ne tikai dvēsele!”, lai pie baznīcas uzstādītu jaunus solus, atkritumu urnas, uzbērtu oļus un uzlabotu stādījumus.
Mūsu draudzes izstrādātais projekts tika atzinīgi novērtēts un saņēma finansējumu labiekārtošanas darbu veikšanai. Šī ziņa mūs visus ļoti iepriecināja, jo soli pie baznīcas savu laiku bija godam nokalpojuši, arī papīrus un citus sīkumus nācās vien likt kabatā, jo nebija, kur tos izsviest. Laika gaitā varenās hostas ar lielajām saknēm bija sākušas bojāt baznīcas pamatus, bet puķu dobes vajadzēja atjaunot un uzlabot.
Veidojam estētisku vidi ikvienam
Vairs nevienam nav noslēpums, ka estētiska vide rada emocionālo komfortu, vairo dzīvesprieku un pozitīvismu. Tādēļ mēs sparīgi ķērāmies pie darba, lai ikvienam mūsu viesim, jaunlaulātajiem un viņu ciemiņiem, kristāmajiem un iesvētāmajiem, tūristiem un mums pašiem būtu patīkami uzturēties un rīkot dažādus pasākumus baznīcas apkārtnē.
Lielais darbs var sākties!
Par piešķirto finansējumu mēs iegādājāmies visus nepieciešamos materiālus ­– koka dēļus un metāla konstrukcijas soliem un atkritumu urnām, parka rožu, košumkrūmu, lavandu un citu daudzgadīgo puķu stādus, raženu rododendru, oļus un citus materiālus. Lai arī darba plāns uz papīra nemaz tik liels nešķita, tomēr darba bija vairāk, nekā mēs paredzējām. Tādēļ draudzes cilvēkus aicinājām palīgā uz vairākām talkām, savukārt citi strādāja individuāli, kad vien laiks atļāva.
Vīri uzveic hostas, dāmas stāda un laista
Talkā nāca gan lieli, gan mazi vīri, kuru spēku prasīja kupli saaugušās hostas ar garajām saknēm, ­– izrakt un sadalīt tās nemaz nebija viegli. Vīru spēki bija arī nepieciešami, lai izraktu smiltis gar baznīcas malu un sabērtu oļus. Pa to laiku dāmas stādīja jaunās puķes un košumkrūmus, atrada jaunu dzīvesvietu hostām un spirejām, laistīja un ravēja. Daža dāma iemēģināja savu roku arī neparastākos darbos – zemes aršanā. Talkās mēs iepazināmies ar jauniem draudzes locekļiem, un tieši par nodibinātajām draudzībām ir vislielākais prieks.
Gaidīsim krāšņu nākamo vasaru
Šīsvasaras karstais laiks un sausums darīja savu – puķu stādīšana aizkavējās, tādēļ visu jauno augu krāšņumu pilnībā varēsim izbaudīt nākamvasar. Taču jau tagad varam ērti atlaisties jaunajos solos un priecēt acis ar spilgti oranžajiem rožu augļiem.
Paldies visiem, kas piedalījās talkās un atbalstīja gan emocionāli, gan praktiski!
Dalīties ar izlasīto informāciju